Szczęście

Chyba każdy z nas zastanawiał się kiedyś czym jest szczęście i właśnie od tego chce zacząć przygodę z tym blogiem.
Szczęście? Każdy definiuje je w inny sposób. Dla jednych to rodzina, dla innych to sława i pieniądze, a dla jeszcze innych podróże te małe i duże. Jedno jest pewne wszystkich nas na ziemi łączy to, że do niego dążymy.
Fachowo mówiąc szczęście to rodzaj emocji, spowodowanej doświadczeniami ocenianymi przez podmiot jako pozytywne. Dość sztywne podsumowanie szczęścia czyż nie?
Według mnie to nie tylko rodzaj emocji, ale też nasza droga przez całe życie, ponieważ chyba każdy, by chciał pod koniec swojej wędrówki po tym świecie stwierdzić, że znalazło się to czego się szukało.
Opowiem wam pewną historie. Cofnijmy się do mojej przeszłości i do pamiętnej rozmowy w szkolnym gabinecie pani pielęgniarki. Było wtedy tam kilka osób i toczyliśmy wywody na temat tego czego człowiek w życiu chce. Padały różne stwierdzenia, a to, że pieniędzy, a to, że rodziny, ale nikt z nas nie odpowiedział SZCZĘŚCIA. Pani pielęgniarka wsłuchując się w nasze rozmowy, dopiero oznajmiła nam czego szukamy przez całe życie. Dziwne czyż nie? Naprawdę mało osób zauważa to jak spełnienie jest dla nich ważne. Coraz częściej uciekamy w świat, który nie istnieje zamiast iść tam gdzie chcemy, bo nie ważne co uważamy za tą największą radość w naszym życiu, ważne żeby do tego dążyć i się nie poddawać!
Więc nie wiem możliwe, że masz teraz doła, albo nie wiesz co dalej…Powiem jedno otrząśnij się wyjdź i pędź tą drogą do szczęścia, chociażbyś już nie dawał/a rady to idź, bo tam na końcu czeka Cię spełnienie.
ZACZNIJ ŻYĆ I BYĆ SZCZĘŚLIWYM!

„Żyje się po to, żeby być szczęśliwym.” ~Aleksander Sołżenicyn- Odział chorych na raka

Reklamy

5 myśli na temat “Szczęście

  1. Świetny post, pięknie napisany. Widać, że masz talent do pisania ! Powodzenia w dalszym prowadzeniu bloga, trzymaj kciuki 🙂
    Pozdrawiam,
    makelifesimpleandbetter.blogspot.com

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s